|  | 

Ekonomia w moim domu

Ekonomia normatywna a pozytywna

Ekonomia normatywna a pozytywna
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Wyjazd integracyjny

Firmy i szefowie szanujący swoich pracowników, bardzo często organizują dla nich wyjazdy integracyjne, na których dane osoby mogą odpocząć od pracy i lepiej się poznać. Jest to świetna okazja do porozmawiania o wielu ważnych sprawach, które aktualnie dzieją się na świecie i odpoczęciu od firmowych tematów chociaż na kilka dni. Wyjazdy są z reguły organizowane do dużych miast, w których można wyskoczyć do jakiegoś fajnego miejsca i zabić tam czas. Często też jeździ się nad wodę, gdzie jest dużo jodu i gdzie można odetchnąć świeżym powietrzem.

Tak jest między innymi nad naszym polskim morzem, nad którym to codziennie pojawiają się tysiące turystów z całej Polski i świata. Najczęściej poruszanymi tematami na wyjazdach firmowych, są ekonomia globalna, sport, oraz rodzina. Lubimy chwalić się swoimi dziećmi i tym, jak szybko rosną. Polacy kochają także rozmawiać o piłce nożnej, która bardzo się rozwinęła na przełomie ostatnich lat i nasza reprezentacja daje nam dużo powodów do świętowania, oraz dumy.

Ciekawe artykuły o finansach:

ekonomia-normatywna-a-pozytywna

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.

  • Ekonomia menedżerska samuelson

    Ekonomia menedżerska samuelson

    Globalizacja ekonomii – co to jest? Ekonomia jest obecnie bardzo ważną dziedziną, którą interesują się osoby zajmujące się biznesem, zarówno drobni przedsiębiorcy, jak i wielkie, światowe korporacje. Ekonomia krajowa jest łatwiejsza do zrozumienia, dotyczy konsumpcji oraz wymiany środków, wyrobów i usług. Nieco więcej trudności przysparza zrozumienie ekonomii globalnej, czyli makroekonomii. Ekonomia globalna ma zasięg światowy,