|  | 

Wydarzenia ekonomiczne 2012

praca magisterska tematy ekonomia

praca magisterska tematy ekonomia
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Faktury to dokumenty obecne w każdej firmie. Jak na razie dominują faktury papierowe, ale coraz więcej firm zaczyna stosować faktury elektroniczne, czyli wygenerowane do pliku cyfrowego, np. PDF. Mogą one być zarówno skanami faktur papierowych, jak i plikami bezpośrednio wygenerowanymi przez oprogramowanie.
Firmy, które zdecydowały się wdrożyć elektroniczny obieg faktur cenią sobie zalety takiego rozwiązania. Przede wszystkim daje ono wymierne oszczędności finansowe. Nie ma potrzeby drukowania dokumentów, ani transportowania ich, jeśli firma ma wiele oddziałów.
Zastosowanie obiegu elektronicznego to także oszczędność czasu. Do wygenerowanych dokumentów dostęp ma natychmiast każdy z zainteresowanych pracowników firmy, bez potrzeby fizycznego ich dostarczania.
Faktury papierowe mogą ulec zniszczeniu lub zaginięciu, a w przypadku plików cyfrowych takie niebezpieczeństwo prawie nie istnieje. Wykonanie kopii zapasowej całkowicie rozwiązuje ten problem.
Zastosowanie elektronicznego obiegu faktur to zalecane dla profesjonalnych firm rozwiązanie.

Ciekawe artykuły o finansach:

elektroniczny-obieg-faktur

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Dla studentów – program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”

    Dla studentów – program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”

    pieniadzeW ramach uruchomionego programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” przygotowano 20,5 mln zł. Pomoc będzie udzielana w formie niskooprocentowanych pożyczek. Wśród 3 województw, które jako pierwsze udzielają pożyczek jest także Małopolska Wsparcie w wysokości maksymalnie 60 tys. zł może zostać udzielone bezrobotnemu (tj. niepracującemu w oparciu o umowę o pracę) absolwentowi szkoły wyższej w

  • Ubezpieczenia

    Ubezpieczenia

    Ubezpieczenie to bardzo ważna sprawa. Ubezpieczając siebie lub swoich bliskich zapewniasz im i sobie spokój. Zapewiasz bezpieczną przyszłość. Wyróżnia się kilka rodzajów ubezpieczeń. Tak naprawdę ubezpieczyć możesz nawet swojego laptopa. Ja na przykład używam popularnej marki Fujitsu – Siemens tak więc mogę albo skorzystać z oferty ubezpieczenia mojego notebooka FSC poprzez ofertę firmy FSC powiązanej