|  | 

Model pajęczyny mikroekonomia

Jak rozpocząć własny biznes

Jak rozpocząć własny biznes
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Założenie działalności gospodarczej to obecnie niezbyt skomplikowany projekt, który tak naprawdę można załatwić w ciągu kilku dni. Jeśli mamy pomysł na biznes oraz wiemy, jak ma wyglądać nasza firma, a także mamy odpowiednie zaplecze finansowe, czas przystąpić do załatwiania spraw formalnych. Dla osób chcących prowadzić działalność gospodarczą konieczne jest przeprowadzenie wpisu do rejestru przedsiębiorców. Wpisu można dokonać przez internet, a następnie wydrukować wniosek i udać się z nim do dowolnego urzędu miasta czy gminy w celu potwierdzenia rejestracji. Warto przy okazji załatwić sprawę tak zwanego zaufanego profilu na platformie ePUAP. Dzięki temu profilowi będziemy później mogli załatwiać wiele spraw on-line – bez wychodzenia z domu czy biura. Po załatwieniu procesu rejestracji należy wydrukować z rejestru przedsiębiorców dokument potwierdzający założenie firmy i przystąpić do załatwiania kolejnych formalności: uzyskania numerów REGON i NIP, założenia konta firmowego i wyrobienia pieczątek. Kiedy będziemy mieli te wszystkie dokumenty, możemy już legalnie prowadzić własny biznes.

Ciekawe artykuły o finansach:

jak-rozpoczac-wlasny-biznes

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Tematy prac magisterskich ekonomia menedżerska

    Tematy prac magisterskich ekonomia menedżerska

    Ekonomia globalna Ekonomia posiada bardzo szeroką definicję. Swoim zagadnieniem obejmuje badanie przedmiotów gospodarczych w zakresie wykorzystania ograniczonych zasobów w sferze produkcji, konsumpcji i wymiany. Nauki ekonomii dzielimy na: ekonomie globalną, makroekonomie, mezoekonomie oraz mikroekonomie. Ekonomia globalna zajmuje się przepływem kapitału międzynarodowego. Za kapitał międzynarodowy uważamy wszystkie transakcje kapitałowe dokonane pomiędzy podmiotami gospodarczymi, zarówno te krajowe

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.