|  | 

Ekonomia w moim domu

Niezwykle szybka windykacja należności

Niezwykle szybka windykacja należności
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Dobry zwyczaj – nie pożyczaj

Każdorazowo, pożyczając komuś pieniądze powinniśmy brać pod uwagę ten najbardziej czarny scenariusz – czyli założyć, że możemy ich już nigdy więcej nie zobaczyć. Takie pesymistyczne podejście zaoszczędziłoby nam wielu kłopotów. Zanim się bowiem zdecydujemy nasze pieniądze pożyczyć, powinniśmy się zastanowić nad kilkoma sprawami. Po pierwsze, dobrze byłoby przeanalizować, czy w wyniku „pożyczki” nie zmniejszy się stopa naszego życia. Jeśli ewentualna utrata pożyczonych środków, naraża nas na taką ewentualność, to warto się naprawdę porządnie zastanowić, zanim wypłacimy pieniądze z naszego konta. Po drugie, czy brak tych pieniędzy w naszym budżecie domowym nie spowoduje utraty płynności finansowej (jeśli tak – nie pożyczajmy). Po trzecie, czy osoba, której zamierzamy pożyczyć pieniądze, jest godna naszego zaufania. Jeśli już nas kiedyś zawiodła (szczególnie co do terminowości spotkań itp.), powinno być to dla nas ostrzeżeniem. Oczywiście możemy sobie tłumaczyć, że w razie czego pomoże nam jakaś niezwykle szybka windykacja należności przeprowadzona przez profesjonalną firmę. Trzeba jednak pamiętać, że nawet profesjonaliści nie będą w stanie nam pomóc, jeśli sami odpowiednio wcześniej się nie zabezpieczymy. Jeśli więc już zdecydujemy się komuś pożyczyć jakieś większe (niż „parę stówek”) pieniądze, spiszmy umowę pożyczki, bo tylko ona może stanowić podstawę naszych późniejszych roszczeń. Nie wstydźmy się, że zostaniemy posądzeni o skąpstwo itp. Naszym obowiązkiem jest chronić majątek naszej rodziny. Nie po to na niego pracowaliśmy żeby go w „głupi” sposób stracić.

Ciekawe artykuły o finansach:

niezwykle-szybka-windykacja-naleznosci

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Ekonomia normatywna a pozytywna

    Ekonomia normatywna a pozytywna

    Wyjazd integracyjny Firmy i szefowie szanujący swoich pracowników, bardzo często organizują dla nich wyjazdy integracyjne, na których dane osoby mogą odpocząć od pracy i lepiej się poznać. Jest to świetna okazja do porozmawiania o wielu ważnych sprawach, które aktualnie dzieją się na świecie i odpoczęciu od firmowych tematów chociaż na kilka dni. Wyjazdy są z

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.