|  | 

Model pajęczyny

Odszkodowanie za błąd lekarski

Odszkodowanie za błąd lekarski
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Odszkodowanie za błąd lekarski (1)Pomimo ogromnego doświadczenia i precyzji, w sztuce lekarskiej może zdarzyć się błąd, który będzie skutkował trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Pomimo zapewnień lekarza, że zrobił on wszystko, co było w jego mocy, warto jest w takiej sytuacji wystąpić o odszkodowanie za błąd lekarski. Uzyskanie w ten sposób pieniądze są w stanie pomóc w zmaganiu się z trudami życia codziennego po zabiegu lub operacji, którego konsekwencje okazały się dla nas bardzo przykre. W tym celu należy przygotować wniosek zawierający informacje o danych pacjenta i danych skarżonego lekarza lub szpitala, wskazujący rodzaj popełnionego błędu medycznego, prawdopodobne zdarzenie, które przyczyniło się do tego błędu oraz proponowane zadośćuczynienie i wnioskowaną wysokość odszkodowania. Taki wniosek należy przekazać do specjalnej komisji działającej przy wojewodzie w określonym województwie. Trzeba pamiętać, że wniosek ten jest płatny. Opłata w takim przypadku wynosi 200 złotych, ale uzyskane odszkodowanie często znacznie przewyższa poniesione koszty.

Ciekawe artykuły o finansach:

odszkodowanie-za-blad-lekarski

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Ekonomia behawioralna praca magisterska

    Ekonomia behawioralna praca magisterska

    Ekonomia globalna – ciekawy kierunek studiów Zbliża się czas matur oraz podjęcia decyzji, na jakie studia aplikować. Wybór jest naprawdę ogromny, a uczelnie prześcigają się w oferowaniu kandydatom coraz ciekawszych propozycji. Jednym z bardziej interesujących kierunków w Polsce jest ekonomia globalna. Na tym kierunku studenci otrzymują solidną dawkę ogólnej wiedzy ekonomicznej. Zajmują się także procesami

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.