|  | 

Model pajęczyny ekonomia

Powiernictwo inwestycyjne

Powiernictwo inwestycyjne
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

Powiernictwo inwestycyjne (1)W dzisiejszym świecie, w którym dostęp do szeroko rozumianych inwestycji jest powszechny, terminy związane z inwestowaniem wkradają się do codziennych rozmów. Powiernictwo inwestycyjne jest to pojęcie odnoszące się do rynku nieruchomości. W momencie, w którym wykonawca nieruchomości dochodzi do wniosku, że nie ma czasu, wiedzy czy też doświadczenia, aby wybudować lub ukończyć daną nieruchomość, może poszukać powiernika, który ten czas, wiedzę i doświadczenie posiada. Wtedy mamy do czynienia z powiernictwem. Umowa z powiernikiem najczęściej przyjmuje formę umowy o dzieło. Suma wypłacana z tytułu takiej umowy, często określana jest jako z góry znany procent wartości całej inwestycji. Dzięki temu, wykonawca zastępczy z góry wie ile pieniędzy otrzyma za wykonaną pracę, dzięki czemu może ją wykonać odpowiednio. Inwestor pierwotny, sprawuje nadzór bezpośredni na powiernikiem, gdyż w jego interesie leży, aby prace były wykonane starannie. Powiernik inwestycyjny najczęściej wybierany jest w formie przetargu.

Ciekawe artykuły o finansach:

powiernictwo-inwestycyjne

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Optymalne decyzje ekonomia menedżerska w zadaniach chomikuj

    Optymalne decyzje ekonomia menedżerska w zadaniach chomikuj

    Zrozumieć światową gospodarkę W epoce globalizacji gospodarka światowa jest systemem naczyń połączonych. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet zmiana nawyków konsumenckich w najbardziej oddalonym od nas kraju świata może wpłynąć na rynek określonych dóbr lokalnie. Taka sytuacja ma miejsce np. w sytuacji wzbogacenia się danej grupy ludności i dramatycznym wzroście popytu na określone produkty,

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.