|  | 

Ekonomia w moim domu

Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy

Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy (1)Szacuje się, że ponad dwa miliony Polaków pracuje obecnie poza granicami kraju. Jak każdy mieszkaniec, nasi rodacy płacą tam podatki. Jeśli pracowaliśmy za granicą i decydujemy się na powrót do Polski, warto rozliczyć podatek zapłacony za granicą. Jako że zarobki na emigracji są wysokie, kwoty płaconych tam podatków też są spore. Po przeliczeniu na złotówki, kwota zwróconego podatku może stanowić spory zastrzyk finansowy.
Jeśli decydujemy się na rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy, a nie mamy doświadczenia w księgowości ani w prawie podatkowym, warto wykonanie rozliczenia zlecić specjalistycznej firmie. Zyskujemy wtedy gwarancję, że dokona tego fachowiec i będzie to zrobione prawidłowo. Otrzymamy nie tylko całą należną nam kwotę, ale mamy pewność, że urząd skarbowy nie zakwestionuje rozliczenia.
Próbując rozliczyć się samodzielnie, łatwo o pomyłkę, choćby przy przeliczaniu obcej waluty na złotówki, czy też zastosowaniu odpowiednich stawek podatkowych. Inna kwestia to wciąż zmieniające się przepisy podatkowe.
Wobec powyższego, sprawy podatkowe warto zlecić specjalistom.

Ciekawe artykuły o finansach:

rozliczenie-podatku-dochodowego-z-zagranicy

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Ekonomia normatywna a pozytywna

    Ekonomia normatywna a pozytywna

    Wyjazd integracyjny Firmy i szefowie szanujący swoich pracowników, bardzo często organizują dla nich wyjazdy integracyjne, na których dane osoby mogą odpocząć od pracy i lepiej się poznać. Jest to świetna okazja do porozmawiania o wielu ważnych sprawach, które aktualnie dzieją się na świecie i odpoczęciu od firmowych tematów chociaż na kilka dni. Wyjazdy są z

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.