|  | 

Model pajęczyny

Sklepy internetowe – to proste

Sklepy internetowe – to proste
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Biznesmeni internetowi prowadzący aukcje internetowe od kilku lat wcale nie muszą “czuć” biznesu opartego o sklepy internetowe. Aukcje nie wymagają w zasadzie żadnej reklamy, bo serwis aukcyjny reklamuje jego właściciel, a my na tym możemy tylko skorzystać. To rozleniwia i odcina nas od głównego nurtu biznesu internetowego. Niestety sklepy internetowe, po to by odnieść sukces, wymagają znacznie więcej wysiłku, a także inwestycji w reklamę. Kto tego nie zrozumie, to nie ma czego szukać w tym biznesie. Najprostsza forma reklamy to linki sponsorowane w wyszukiwarkach, które można uruchomić w kilka chwil (o ile ma się już konto i trochę grosza na nim). Tę formę reklamy można rozszerzyć na wyświetlanie boksów reklamowych na stronach stowarzyszonych z wyszukiwarką. Linki sponsorowane i boksy mają swoje zalety, ale wadą jest ograniczona możliwość wyświetlania reklam jeśli chodzi o ilość słów kluczowych. Nie jesteśmy w stanie wymyśleć tego co mogą wpisać internauci w okienko wyszukiwarki. Dlatego prowadząc sklep internetowy musimy pomyśleć o pozycjonowaniu. Nie może to być pozycjonowanie z “Allegro“, albo nawet profesjonalne na kilka słów kluczowych. To niewiele daje. W sklepie internetowym mamy przecież bogaty asortyment, więc pozycjonowanie musimy rozszerzyć do kilkudziesięciu, albo nawet kilkuset fraz. To zadanie dla poważnego pozycjonera na lata ciągłej pracy. Nie ma tu miejsca na “wypozycjonowanie”, bo to “niekończąca sie opowieść”. To żmudna praca, ale daje satysfakcję, również finansową.

Ciekawe artykuły o finansach:

sklepy-internetowe-to-proste

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Ekonomia behawioralna praca magisterska

    Ekonomia behawioralna praca magisterska

    Ekonomia globalna – ciekawy kierunek studiów Zbliża się czas matur oraz podjęcia decyzji, na jakie studia aplikować. Wybór jest naprawdę ogromny, a uczelnie prześcigają się w oferowaniu kandydatom coraz ciekawszych propozycji. Jednym z bardziej interesujących kierunków w Polsce jest ekonomia globalna. Na tym kierunku studenci otrzymują solidną dawkę ogólnej wiedzy ekonomicznej. Zajmują się także procesami

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.