|  | 

Model pajęczyny mikroekonomia

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Sklepy internetowe to dobry biznes, ale musi być spełnionych kilka warunków. Po pierwsze musimy mieć dostęp do dobrego i taniego towaru, a przede wszystkim dostęp musi być łatwy. Co to oznacza? Nie możemy czekać na towar zbyt długo, dlatego, że to wydłuża czas dostawy do klienta. Klient nie może czekać zbyt długo, bo fama się rozejdzie i nikt nie będzie chciał kupować w naszym sklepie. Sporo sklepów internetowych oparta jest o tradycyjny biznes, więc z tym raczej nie ma kłopotów. Gorzej jest jeśli chodzi o internetową część tego biznesu. Nie będę tu pisał o użyteczności sklepu i innych tego typu sprawach. Strona internetowa to jeszcze jako tako wygląda, ale wierzcie mi, że spotkałem dwa sklepy internetowe istniejące rok, a ich witryna nie była nawet zaindeksowana w google. Ciekawe po co w takim razie były robione te sklepy internetowe? Dlatego, że tak wypada? Czy można mówić w takich przypadkach o biznesie? Dobre przetarcie dają aukcje internetowe, bo właściciel już wie czego można się spodziewać bo biznesie internetowym. Inna sprawa, że niektórzy starzy wyjadacze prowadzące aukcje od kilku lat nie dowierzają możliwościom jakie daje dobrze rozreklamowany sklep internetowy. Ale o tym jutro.

Ciekawe artykuły o finansach:

sklepy-internetowe

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Tematy prac magisterskich ekonomia menedżerska

    Tematy prac magisterskich ekonomia menedżerska

    Ekonomia globalna Ekonomia posiada bardzo szeroką definicję. Swoim zagadnieniem obejmuje badanie przedmiotów gospodarczych w zakresie wykorzystania ograniczonych zasobów w sferze produkcji, konsumpcji i wymiany. Nauki ekonomii dzielimy na: ekonomie globalną, makroekonomie, mezoekonomie oraz mikroekonomie. Ekonomia globalna zajmuje się przepływem kapitału międzynarodowego. Za kapitał międzynarodowy uważamy wszystkie transakcje kapitałowe dokonane pomiędzy podmiotami gospodarczymi, zarówno te krajowe

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.