|  | 

Model pajęczyny mikroekonomia

System kolejkowy

System kolejkowy
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

system-kolejkowy-5Nie zawsze masz możliwość obsłużenia wszystkich klientów tak szybko, jakbyś chciał. Z tego względu wiele nowoczesnych instytucji wdrożyło tak zwany system kolejkowy. Dowiedz się, jak to działa i jakie są zalety takiego rozwiązania.

System pozwala klientom na bezstresowe oczekiwanie na obsłużenie – wiedzą, kiedy przyjdzie ich kolej. To rozładowuje napięcia i konflikty, które często pojawiają się w czasie oczekiwania w kolejkach. Dzięki temu także pracownicy mają bardziej usystematyzowany sposób pracy. Dodatkowo, ponieważ oczekujący klient nie musi stać w niekończącym się ogonku, może zapoznać się z twoją ofertą lub promocjami. To świetny sposób na podniesienie poziomu sprzedaży i stworzenia miłej atmosfery.
Według badań, firmy, które korzystają z systemu kolejkowego, są przez klientów oceniane jako bardziej przyjazne. Z tego względu korzystają z niego instytucje na całym świecie, zwłaszcza apteki, przychodnie, banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, a nawet restauracje typu fast-food i punkty obsługi klienta różnych firm telekomunikacyjnych.
System, poza tym, że jest bardzo ekonomiczny i szybki, zbiera jeszcze informacje statystyczne. Dzięki temu możesz przewidzieć, w jakich godzinach i przy jakim stanowisku pojawi się najwięcej osób i do tego dopasować zmiany pracowników, by usprawnić obsługę klientów.

Ciekawe artykuły o finansach:

system-kolejkowy

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Tematy prac magisterskich ekonomia menedżerska

    Tematy prac magisterskich ekonomia menedżerska

    Ekonomia globalna Ekonomia posiada bardzo szeroką definicję. Swoim zagadnieniem obejmuje badanie przedmiotów gospodarczych w zakresie wykorzystania ograniczonych zasobów w sferze produkcji, konsumpcji i wymiany. Nauki ekonomii dzielimy na: ekonomie globalną, makroekonomie, mezoekonomie oraz mikroekonomie. Ekonomia globalna zajmuje się przepływem kapitału międzynarodowego. Za kapitał międzynarodowy uważamy wszystkie transakcje kapitałowe dokonane pomiędzy podmiotami gospodarczymi, zarówno te krajowe

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.