|  | 

Ekonomia globalna

System zarządzania dokumentami

System zarządzania dokumentami
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

system-zarzadzania-dokumentami-1Rozwój nowoczesnych technologii oraz powszechny dostęp do internetu powoduje coraz większą dostępność różnorodnych usług świadczonych w sposób elektroniczny.
Jednostki administracji publicznej również udostępniają coraz więcej spraw, które można załatwiać w sposób elektroniczny czyli z wykorzystaniem internetu, są to tzw. e-usługi. Umożliwienie załatwiania spraw online powoduje w tych urzędach konieczność wdrożenia dedykowanego oprogramowania, jest to tzw. elektroniczny system zarządzania dokumentami. Oprogramowanie tego typu pozwala na odpowiednie procedowanie otrzymanych dokumentów w postaci elektronicznej, które są składane do urzędu z wykorzystaniem elektronicznych skrzynek podawczych.
Stosowanie tego typu oprogramowania i jego odpowiednie wykorzystanie powoduje przyśpieszenie procedowania spraw w urzędach, ułatwia dostęp do dokumentów, zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo (elektroniczne kopie zapasowe dokumentów), wprowadza dodatkowe oszczędności (np. poprzez ograniczenie ilości drukowanych dokumentów), pozwala również na tworzenie atraumatycznych metryk dokumentów.

Ciekawe artykuły o finansach:

system-zarzadzania-dokumentami

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Ekonomia międzynarodowa Budnikowski pdf

    Ekonomia międzynarodowa Budnikowski pdf

    Zasady ekonomiczne Zależności ekonomiczne obejmują obszar całego globu. Dzieje się tak nawet w przypadku, gdy w poszczególnych krajach panują odmienne systemy gospodarcze. Nie ma czegoś takiego jak odizolowanie gospodarcze i ekonomiczne jednego kraju. Nawet małe państwa totalitarne, których jeszcze kilka istnieje, nie mogą się obyć bez pomocy obcego kapitału czy importu. Czasem ma to postać

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.