|  | 

Model pajęczyny mikroekonomia

Taxi Bagażowe

Taxi Bagażowe
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

taxi-bagazowe-1Ekipa umówiona na siedemnastą. Do miasta pozostało jeszcze tyle kilometrów, że można by okrążyć ziemie ze dwa razy. Zostało tak mało czasu, że odległość, zamiast maleć, rośnie w wyobraźni w postępie wykładniczym. Drzewa migają za oknem z szybkością, która nalicza mandaty przy każdym wyprzedzaniu na skrzyżowaniu z boczną droga. Na szczęście kierowca wie, co robi. Jedną ręką, opartą o drzwi w okolicy szyby, trzyma kierownicę, drugą obsługuje cb-radio. ?Mobilki, mobilki?, te słowa słychać najczęściej w zamkniętej szczelnie kabinie. Taxi Bagażowe z naddźwiękową pożera kilometry. W radiu, poprzez szum zakłóceń, słychać ostrzeżenie przed ?krokodylami?. Nie ważne. Oni nic nam nie zrobią. Gorsi są niebiescy. Kierowca złamał już tyle zakazów i przepisów, że starczyłoby na zatrzymanie dwudziestu, co najmniej, praw jazdy. Jednak pokusa poczwórnej stawki zrobiła swoje. Pędzimy na złamanie karku. W kilku miejscach kury rozpierzchły się tak szybko, jakby jastrząb wpadł miedzy nie. Jeszcze tylko przedmieście. I będziemy na miejscu.

Ciekawe artykuły o finansach:

taxi-bagazowe

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Tematy prac magisterskich ekonomia menedżerska

    Tematy prac magisterskich ekonomia menedżerska

    Ekonomia globalna Ekonomia posiada bardzo szeroką definicję. Swoim zagadnieniem obejmuje badanie przedmiotów gospodarczych w zakresie wykorzystania ograniczonych zasobów w sferze produkcji, konsumpcji i wymiany. Nauki ekonomii dzielimy na: ekonomie globalną, makroekonomie, mezoekonomie oraz mikroekonomie. Ekonomia globalna zajmuje się przepływem kapitału międzynarodowego. Za kapitał międzynarodowy uważamy wszystkie transakcje kapitałowe dokonane pomiędzy podmiotami gospodarczymi, zarówno te krajowe

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.