|  | 

Wydarzenia ekonomiczne 2012

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ubezpieczenie to bardzo ważna sprawa.

Ubezpieczając siebie lub swoich bliskich zapewniasz im i sobie spokój. Zapewiasz bezpieczną przyszłość.

Wyróżnia się kilka rodzajów ubezpieczeń. Tak naprawdę ubezpieczyć możesz nawet swojego laptopa. Ja na przykład używam popularnej marki Fujitsu – Siemens tak więc mogę albo skorzystać z oferty ubezpieczenia mojego notebooka FSC poprzez ofertę firmy FSC powiązanej z jakąś niemiecką firmą ubezpieczeniową albo udać się samemu na poszukiwania. Ponoć na dzień dzisiejszy najlepiej ubezpieczyć laptopa w Hestia7. Jeszcze tego sam nie sprawdziłem. Jak widzisz ubezpieczenia są naprawdę przydatne.

Ubezpieczyć można i w sumie należy swoje życie i zdrowie. No bo co zrobisz jak stracisz rękę albo nogę a Twoja praca, to na czym się znasz wymaga mobilności i sprawności? Ubezpieczenia na życie pozwalają właśnie zabezpieczyć Cię przed tego rodzaju wypadkami zapewniając pewną kwotę, nazwijmy to “rekompensatą”. Taka rekompensata daje Ci możliwość daleszego nieksrępowanego życia, zapewnia środki na utrzymanie, leczenie czy rehabilitację i możesz przy tym nie pracować. Wszystko zależy od kwoty ubezpieczenia (suma ubezpieczenia, składka ubezpieczeniowa).

Poza życiem czy zdrowiem możesz też zabezpieczyć swój majątek – dom czy samochód.
Co do samochodu to każdy musi wybrać OC ale AC – Autocassco jest już dobrowolne. Ubezpieczenia komunikacyjne ustrzegą Cię przed dodatkowymi kosztami na np. naprawę samochodu. Tutaj baardzo się przydaje AC.
Ubezpieczenia majątkowe pozwolą ubezpieczyć Twój dom, np. podczas wyjazdu, przed włamaniem czy innymi zdarzeniami.

Przy okazji powiem, że na wyjazd też możesz się ubezpieczyć. Wystaczy znaleść dobre ubezpieczenie turystyczne. Ofert jest dużo.

No i obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne czyli fundusze emerytalne. Popularniej zwane OFE jest obowiązkowe – jest to po prostu drugi filar systemu emerytalnego. Jednak istotna sprawa na jaką mamy wpływ to wybór funduszu emerytalnego – pomogą w tym wizytówki OFE. Wybór funduszu jest bardzo ważny, to od niego zależy jak nasze odłożone pieniądze będą procentować, dlatego warto przyjżeć się jak prosperują poszczególne fundusze emerytalne.

Ciekawe artykuły o finansach:

ubezpieczenia

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Dla studentów – program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”

    Dla studentów – program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”

    pieniadzeW ramach uruchomionego programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” przygotowano 20,5 mln zł. Pomoc będzie udzielana w formie niskooprocentowanych pożyczek. Wśród 3 województw, które jako pierwsze udzielają pożyczek jest także Małopolska Wsparcie w wysokości maksymalnie 60 tys. zł może zostać udzielone bezrobotnemu (tj. niepracującemu w oparciu o umowę o pracę) absolwentowi szkoły wyższej w

  • Wzory CV, list motywacyjny, umowy gospodarcze

    Wzory CV, list motywacyjny, umowy gospodarcze

    Wzory CV Jeżeli jesteś osobą poszukującą pracy to za pewne borykasz się z pytaniem – skąd wziąć komplet dokumentów aplikacyjnych? Oczywiście istnieją na rynku biura pisania podań i strony internetowe, których twórcy wykonają za nas to zadanie za odpowiednią opłatą. Tylko czy jest sens płacić za coś co możemy wykonać sami? Oczywiście, że nie! I