|  | 

Model pajęczyny ekonomia

Windykacja Kalisz, Ostrów Wlkp, Konin

Windykacja Kalisz, Ostrów Wlkp, Konin
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Jak odzyskać pieniądze od nieuczciwych kontrahentów?

W dzisiejszych czasach osoba prowadząca własną działalność, napotyka na swojej drodze bardzo wiele przeszkód. Już samo założenie działalności jest bardzo czasochłonne. Jeżeli już udało nam się założyć firmę, to od razu musi płacić podatki, mimo że prawdopodobnie w początkowej fazie rozwoju naszej firmy, zysków tych po prostu nie osiągamy. Jednak nie są to najgorsze rzeczy jakie mogą nas spotkać.
Załóżmy że nasza firma rozwija się prawidłowo, kupujemy odkurzacze z Chin i sprzedajemy je polskim dystrybutorom. Wszystko idzie dobrze do czasu, gdy nasi kupujący nie wywiązują się z terminu płatności. My jako przedsiębiorcy musimy zapłacić dostawcy za zakupiony towar, musimy także zapłacić podatek.
Oczywiście możemy próbować upomnieć kupujących, ale jeżeli to nie pomaga, wówczas powinniśmy poszukać sprawnej windykacji. Windykacja taka jest w stanie sprawnie wyegzekwować spłatę zadłużenia, a także pomoże nam w napisaniu listów, czy wezwań do zapłaty.
Spróbowaliśmy ustalić ile jest firm zajmujących się windykacją, pod lupę wzięliśmy nasz region, po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła windykacja Kalisz Ostrów Wlkp Konin, wyskoczyła nam długa lista firm zajmująca się tego typu zagadnieniami. Od razu wykluczyliśmy połowę z nich, bowiem nie zajmują się one windykacją osób prowadzących działalność gospodarczą. Natomiast w drugiej połowie jedynie pięć firm cieszyło się wysokim uznaniem klientów. Zadzwoniliśmy więc do nich i przedstawiliśmy im fikcyjną sytuację, w której prosiliśmy o pomoc w ściągnięciu naszej należności. Jedna z firm zasługuje na szczególne wyróżnienie, ponieważ Pani z która rozwialiśmy przez telefon, przedstawiła nam wszystkie opcję i przedstawiła możliwe kroki, z kolei inne firmy odesłały nas do swoich stron internetowych.
Reasumując skuteczna windykacja jest skutecznym sposobem na rozwiązywanie problemów z nieuczciwymi kupującymi.

Ciekawe artykuły o finansach:

windykacja-kalisz-ostrow-wlkp-konin

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Optymalne decyzje ekonomia menedżerska w zadaniach chomikuj

    Optymalne decyzje ekonomia menedżerska w zadaniach chomikuj

    Zrozumieć światową gospodarkę W epoce globalizacji gospodarka światowa jest systemem naczyń połączonych. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet zmiana nawyków konsumenckich w najbardziej oddalonym od nas kraju świata może wpłynąć na rynek określonych dóbr lokalnie. Taka sytuacja ma miejsce np. w sytuacji wzbogacenia się danej grupy ludności i dramatycznym wzroście popytu na określone produkty,

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.