|  | 

Nobel ekonomia 2012

Windykacja Kalisz, Ostrów Wlkp, Konin

Windykacja Kalisz, Ostrów Wlkp, Konin
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Jak odzyskać pieniądze od nieuczciwych kontrahentów?

W dzisiejszych czasach osoba prowadząca własną działalność, napotyka na swojej drodze bardzo wiele przeszkód. Już samo założenie działalności jest bardzo czasochłonne. Jeżeli już udało nam się założyć firmę, to od razu musi płacić podatki, mimo że prawdopodobnie w początkowej fazie rozwoju naszej firmy, zysków tych po prostu nie osiągamy. Jednak nie są to najgorsze rzeczy jakie mogą nas spotkać.
Załóżmy że nasza firma rozwija się prawidłowo, kupujemy odkurzacze z Chin i sprzedajemy je polskim dystrybutorom. Wszystko idzie dobrze do czasu, gdy nasi kupujący nie wywiązują się z terminu płatności. My jako przedsiębiorcy musimy zapłacić dostawcy za zakupiony towar, musimy także zapłacić podatek.
Oczywiście możemy próbować upomnieć kupujących, ale jeżeli to nie pomaga, wówczas powinniśmy poszukać sprawnej windykacji. Windykacja taka jest w stanie sprawnie wyegzekwować spłatę zadłużenia, a także pomoże nam w napisaniu listów, czy wezwań do zapłaty.
Spróbowaliśmy ustalić ile jest firm zajmujących się windykacją, pod lupę wzięliśmy nasz region, po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła windykacja Kalisz Ostrów Wlkp Konin, wyskoczyła nam długa lista firm zajmująca się tego typu zagadnieniami. Od razu wykluczyliśmy połowę z nich, bowiem nie zajmują się one windykacją osób prowadzących działalność gospodarczą. Natomiast w drugiej połowie jedynie pięć firm cieszyło się wysokim uznaniem klientów. Zadzwoniliśmy więc do nich i przedstawiliśmy im fikcyjną sytuację, w której prosiliśmy o pomoc w ściągnięciu naszej należności. Jedna z firm zasługuje na szczególne wyróżnienie, ponieważ Pani z która rozwialiśmy przez telefon, przedstawiła nam wszystkie opcję i przedstawiła możliwe kroki, z kolei inne firmy odesłały nas do swoich stron internetowych.
Reasumując skuteczna windykacja jest skutecznym sposobem na rozwiązywanie problemów z nieuczciwymi kupującymi.

Ciekawe artykuły o finansach:

windykacja-kalisz-ostrow-wlkp-konin

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Rynek ropy naftowej zmienia świat

    Rynek ropy naftowej zmienia świat

    Teraz kilka zdań o potencjalnych zwycięzcach w wojnie paliwowej. Nie trzeba być szczególnie zainteresowanym tematem by uznać za prawdziwą bardzo ogólną tezę, że producenci – eksporterzy tracą, zyskują natomiast ci którzy ropę i gaz importują. Możemy w zasadzie wskazać dwa podstawowe geograficzne obszary, które w tej drugiej grupie się znalazły. Po pierwsze to państwa Azji

  • Business intelligence

    Business intelligence

    Business intelligence – metody i narzędzia informatyczne służące do odkrywania, przechowywania i prezentowania informacji dotyczącej działalności firmy. Podstawowym zadaniem systemów tej klasy jest wprowadzanie i uporządkowanie raportowania strategicznego i operacyjnego, uproszczenie dostępu i zarządzania informacjami gromadzonymi w przedsiębiorstwie oraz wizualizacja pozwalająca zmienić zbiory danych w pożądane informacje. Wykorzystanie Business Intelligence pozwala zwiększyć zakres analiz i