|  | 

Model pajęczyny

Windykacja Należności B2C

Windykacja Należności B2C
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

Co to jest branża windykacji b2c?

Długi i wierzytelności istnieją praktycznie od zawsze i najprawdopodobniej będą istniały do czasu gdy będzie istniał pieniądz. Ponieważ istnieją długi (wierzytelności) istnieje również branża zajmująca się ich odzyskiwaniem. Wierzytelność to nic innego jak czyjś produkt lub usługa za którą nie otrzymał wynagrodzenia, którą wykonał za darmo. Dlatego każdy wierzyciel powinien pilnować swoich kontrahentów i płatności, aby nie okazało się, że sam ma problemy z regulowanie swoich zobowiązań. Na szczęście na rynku można bez problemu znaleźć wiele wyspecjalizowanych firm które wspomogą w monitorowaniu i odzyskiwaniu wierzytelności. Branża windykacyjna dzieli się przed wszystkim ze względu na to kto jest dłużnikiem. Jeżeli firma windykuje dłużników którymi są osoby fizyczne to działa w sektorze windykacji należności B2C. Windykacja należności B2C (business to consumer) obejmuje wszelkie wierzytelności i należności w których dłużnikiem jest ostateczny konsument produktu lub usługi.
Gdzie i jak najczęściej powstają wierzytelności B2C? Na przykład w bankach lub firmach pożyczkowych z tytułu niespłacanych pożyczek gotówkowych, u operatorów telefonii komórkowej z tytułu nieregulowanych abonamentów lub rat za telefony i inne urządzenia, u operatorów telewizji kablowych itd. W branży windykacji należności b2c najczęściej wierzytelności są zlecane do windykacji lub sprzedawane w pakietach. Firmy zajmujące się windykacją b2c kupują lub otrzymują do obsługi całe portfele wierzytelności i hurtowo je obsługują.

Ciekawe artykuły o finansach:

windykacja-naleznosci-b2c

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Ekonomia behawioralna praca magisterska

    Ekonomia behawioralna praca magisterska

    Ekonomia globalna – ciekawy kierunek studiów Zbliża się czas matur oraz podjęcia decyzji, na jakie studia aplikować. Wybór jest naprawdę ogromny, a uczelnie prześcigają się w oferowaniu kandydatom coraz ciekawszych propozycji. Jednym z bardziej interesujących kierunków w Polsce jest ekonomia globalna. Na tym kierunku studenci otrzymują solidną dawkę ogólnej wiedzy ekonomicznej. Zajmują się także procesami

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.