|  | 

Wydarzenia ekonomiczne 2012

Windykacja należności

Windykacja należności
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Windykacja należności

Każdy, kto zajmuje się działalnością gospodarczą może spotkać się z koniecznością odzyskiwania długów od kontrahentów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to sprawa łatwa, warto jednak podjąć kroki, by odzyskać swoje pieniądze.
Odzyskiwanie długów może przebiegać na różne sposoby. Jednym z nich, od którego warto zacząć, jest windykacja należności polubowna. Polega ona na nakłonieniu dłużnika do zawarcia ugody i dobrowolnej spłaty należności. Wiąże się z podejmowaniem prób kontaktu z nim i negocjacjami, ale także z poinformowaniem go o zamiarze podjęcia kolejnych kroków. Ten sposób rozwiązania problemu sprawi, że nie stracimy poprawnych relacji z dłużnikiem, co wpłynie na możliwość kontynuowania współpracy.
Innym bardziej radykalnym sposobem jest windykacja sądowo-egzekucyjna. Polega ona na złożeniu pozwu do sądu znajdującego się w miejscu zamieszkania lub siedzibie dłużnika, bądź do e-Sądu. W efekcie sąd wydaje wyrok nakazujący dłużnikowi spłatę długu. Jeżeli jednak nie przynosi to spodziewanego rezultatu, kierujemy sprawę do kancelarii komorniczej, która rozpocznie postępowanie egzekucyjne.
Warto dodać, że w porównaniu z windykacją polubowną, ten drugi sposób jest skuteczniejszy, choć na pewno droższy i niosący ze sobą ryzyko utraty kontrahenta.
Można też zlecić windykację długów kancelarii prawnej.
Jednak na większą uwagę zasługuje windykacja samodzielna online, polegająca na odzyskiwaniu należności na własną rękę przy pomocy internetowych platform windykacyjnych. Możliwe jest to dzięki profesjonalnym programom udostępniającym wszelkie niezbędne narzędzia.

Ciekawe artykuły o finansach:

windykacja-naleznosci

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Dla studentów – program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”

    Dla studentów – program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”

    pieniadzeW ramach uruchomionego programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” przygotowano 20,5 mln zł. Pomoc będzie udzielana w formie niskooprocentowanych pożyczek. Wśród 3 województw, które jako pierwsze udzielają pożyczek jest także Małopolska Wsparcie w wysokości maksymalnie 60 tys. zł może zostać udzielone bezrobotnemu (tj. niepracującemu w oparciu o umowę o pracę) absolwentowi szkoły wyższej w

  • Ubezpieczenia

    Ubezpieczenia

    Ubezpieczenie to bardzo ważna sprawa. Ubezpieczając siebie lub swoich bliskich zapewniasz im i sobie spokój. Zapewiasz bezpieczną przyszłość. Wyróżnia się kilka rodzajów ubezpieczeń. Tak naprawdę ubezpieczyć możesz nawet swojego laptopa. Ja na przykład używam popularnej marki Fujitsu – Siemens tak więc mogę albo skorzystać z oferty ubezpieczenia mojego notebooka FSC poprzez ofertę firmy FSC powiązanej