|  | 

Ekonomia 2012

Windykacja polubowna

Windykacja polubowna
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Windykacja polubowna najlepszym rozwiązaniem

Temat dłużników i problemów z nimi związanych znany jest chyba każdemu przedsiębiorcy. Bardzo często zdarza się bowiem, że kontrahenci nie płacą na czas wystawionych przez firmy faktur, narażając je przez to na różne kłopoty, prowadzące nawet często do zachwiania własnej płynności finansowej. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, w których spóźnienie się oczekiwanej wpłaty może spowodować, że firma nie będzie na przykład mieć środków na własny rozwój, inwestycje czy zakup towarów.
Z drugiej jednak strony brak wpłaty nie zawsze spowodowany jest złą wolą. Często nasz dłużnik również czeka na pieniądze, których nie dostał na czas. Dlatego warto chyba okazać nieco zrozumienia i cierpliwości.
Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji będzie windykacja polubowna. Czasem pomaga już samo pojawienie się firmy windykacyjnej, jako strony. Niekiedy jednak konieczne jest doprowadzenie do porozumienia pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem. W ramach takich negocjacji podejmuje się decyzje na przykład o rozłożeniu zadłużenia na raty. Ustala się terminy spłat tak, by doprowadzić do spłacenia całej kwoty.
Aby całą operację przeprowadzić z korzyścią dla obu stron warto wynająć profesjonalną firmę windykacyjną. Pracownicy takich firm na całą sprawę patrzą z boku, obiektywnie i dążą do osiągnięcia kompromisu. Zawsze starają się zrozumieć dłużnika i zaproponować ugodę tak, by zachować dobre relacje między kontrahentami.
Każda dobra firma windykacyjna stawia przede wszystkim na porozumienie.

Ciekawe artykuły o finansach:

windykacja-polubowna

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Tu liczy się tylko krótka perspektywa

    Tu liczy się tylko krótka perspektywa

    przyszłośćObserwując miotanie się naszego rządu po polskich peronach naszła mnie pewna refleksja. W tej części Europy – części wschodniej dla jasności – a w szczególności w Państwie Polskim wszystko jest chaotyczne i przygotowywane bez wyobraźni, ot tak przez przypadek. Dokładnie tak jak wyciągnięte z kapelusza referendum za 100 mln w sprawie JOW-ów, podrzucone Polakom jak

  • Sklepy internetowe – to proste

    Sklepy internetowe – to proste

    Biznesmeni internetowi prowadzący aukcje internetowe od kilku lat wcale nie muszą “czuć” biznesu opartego o sklepy internetowe. Aukcje nie wymagają w zasadzie żadnej reklamy, bo serwis aukcyjny reklamuje jego właściciel, a my na tym możemy tylko skorzystać. To rozleniwia i odcina nas od głównego nurtu biznesu internetowego. Niestety sklepy internetowe, po to by odnieść sukces,