|  | 

Model pajęczyny

Windykacja polubowna

Windykacja polubowna
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Windykacja polubowna najlepszym rozwiązaniem

Temat dłużników i problemów z nimi związanych znany jest chyba każdemu przedsiębiorcy. Bardzo często zdarza się bowiem, że kontrahenci nie płacą na czas wystawionych przez firmy faktur, narażając je przez to na różne kłopoty, prowadzące nawet często do zachwiania własnej płynności finansowej. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, w których spóźnienie się oczekiwanej wpłaty może spowodować, że firma nie będzie na przykład mieć środków na własny rozwój, inwestycje czy zakup towarów.
Z drugiej jednak strony brak wpłaty nie zawsze spowodowany jest złą wolą. Często nasz dłużnik również czeka na pieniądze, których nie dostał na czas. Dlatego warto chyba okazać nieco zrozumienia i cierpliwości.
Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji będzie windykacja polubowna. Czasem pomaga już samo pojawienie się firmy windykacyjnej, jako strony. Niekiedy jednak konieczne jest doprowadzenie do porozumienia pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem. W ramach takich negocjacji podejmuje się decyzje na przykład o rozłożeniu zadłużenia na raty. Ustala się terminy spłat tak, by doprowadzić do spłacenia całej kwoty.
Aby całą operację przeprowadzić z korzyścią dla obu stron warto wynająć profesjonalną firmę windykacyjną. Pracownicy takich firm na całą sprawę patrzą z boku, obiektywnie i dążą do osiągnięcia kompromisu. Zawsze starają się zrozumieć dłużnika i zaproponować ugodę tak, by zachować dobre relacje między kontrahentami.
Każda dobra firma windykacyjna stawia przede wszystkim na porozumienie.

Ciekawe artykuły o finansach:

windykacja-polubowna

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Ekonomia behawioralna praca magisterska

    Ekonomia behawioralna praca magisterska

    Ekonomia globalna – ciekawy kierunek studiów Zbliża się czas matur oraz podjęcia decyzji, na jakie studia aplikować. Wybór jest naprawdę ogromny, a uczelnie prześcigają się w oferowaniu kandydatom coraz ciekawszych propozycji. Jednym z bardziej interesujących kierunków w Polsce jest ekonomia globalna. Na tym kierunku studenci otrzymują solidną dawkę ogólnej wiedzy ekonomicznej. Zajmują się także procesami

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.