|  | 

Ekonomia globalna

Windykacja sądowa i windykacja polubowna

Windykacja sądowa i windykacja polubowna
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Windykacja polubowna i Windykacja sądowa

Windykacja sądowa – co to jest?

Windykacja sądowa – pojęcie powszechne znane, przynajmniej pozornie, i zawsze nasuwające złe skojarzenia. Nawet, jeśli nie mamy nic na sumieniu. Nieco raźniej robi się nam jednak, gdy obok tego pojęcia pojawi się termin „windykacja polubowna”. Wtedy wiemy, że nie wszystko stracone. Czym jednak właściwie jest „windykacja sądowa”? Jest to proces – seria prawnych mechanizmów – pozwalająca odzyskać nasze pieniądze w przypadku, gdy dłużnik nie chce tego zrobić. Windykacja polubowna to jeden z tych kroków – przed kierowaniem sprawy do egzekucji komorniczej. Jest to zazwyczaj ten etap, gdy dłużnik decyduje się zwrócić pożyczkę dłużnikowi – na atrakcyjnych dla obu stron zasadach.
Windykacją zajmują się specjalnie przeszkoleni i uzbrojeni w różne prawne narzędzia windykatorzy – pracownicy firm windykacyjnych. Korzystanie z takich firm jest płatne, lecz zazwyczaj bardzo opłacalne, gdyż gwarantuje zwrot naszych pieniędzy – zazwyczaj znacznie przekraczające wysokość opłat, które zapłacimy windykatorowi.

Ciekawe artykuły o finansach:

windykacja-sadowa-i-windykacja-polubowna

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Kompetencje poszukiwane na rynku pracy w 2015 wg gazety Forbes

    Kompetencje poszukiwane na rynku pracy w 2015 wg gazety Forbes

    1. Umiejętność pracy w multi-kulturowym środowisku Wraz z postępem procesów globalizacyjnych rośnie międzynarodowe środowisko pracy, w którym regularnie realizuje się ponadnarodowe projekty – w grupach zróżnicowanych etnicznie, wiekowo i kulturowo. Dlatego umiejętność szybkiego przystosowywania się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia zawodowego staje się dla pracowników kluczowa. Komunikatywność Dostosowywanie przekazu do rozmówcy jest niezbędne, aby osiągnąć

  • Usługi księgowe Wrocław i Usługi rekrutacyjne Warszawa

    Usługi księgowe Wrocław i Usługi rekrutacyjne Warszawa

    Usługi rekrutacyjne Warszawa i usługi księgowe Wrocław Usługi rekrutacyjne i księgowe Pozyskiwanie idealnych kandydatów do pracy w danej firmie wbrew pozorom nie jest proste. Aby z setek przesłanych CV wybrać idealnego pracownika trzeba poświecić wiele godzin na wnikliwą analizę, a później zaprosić wybrane osoby na rozmowę kwalifikacyjną, aby ostatecznie podjąć decyzję o zatrudnieniu danej osoby.