|  | 

Gospodarka regionalna referaty

Windykacja sądowa i windykacja polubowna

Windykacja sądowa i windykacja polubowna
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Windykacja polubowna i Windykacja sądowa

Windykacja sądowa – co to jest?

Windykacja sądowa – pojęcie powszechne znane, przynajmniej pozornie, i zawsze nasuwające złe skojarzenia. Nawet, jeśli nie mamy nic na sumieniu. Nieco raźniej robi się nam jednak, gdy obok tego pojęcia pojawi się termin „windykacja polubowna”. Wtedy wiemy, że nie wszystko stracone. Czym jednak właściwie jest „windykacja sądowa”? Jest to proces – seria prawnych mechanizmów – pozwalająca odzyskać nasze pieniądze w przypadku, gdy dłużnik nie chce tego zrobić. Windykacja polubowna to jeden z tych kroków – przed kierowaniem sprawy do egzekucji komorniczej. Jest to zazwyczaj ten etap, gdy dłużnik decyduje się zwrócić pożyczkę dłużnikowi – na atrakcyjnych dla obu stron zasadach.
Windykacją zajmują się specjalnie przeszkoleni i uzbrojeni w różne prawne narzędzia windykatorzy – pracownicy firm windykacyjnych. Korzystanie z takich firm jest płatne, lecz zazwyczaj bardzo opłacalne, gdyż gwarantuje zwrot naszych pieniędzy – zazwyczaj znacznie przekraczające wysokość opłat, które zapłacimy windykatorowi.

Ciekawe artykuły o finansach:

windykacja-sadowa-i-windykacja-polubowna

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Ekonomia sektora publicznego Stiglitz pdf

    Ekonomia sektora publicznego Stiglitz pdf

    Ekonomia globalna nauką przyszłości? Ekonomia globalna to nauka, która zyskuje sobie na popularności. Coraz częściej jest wybierana jako specjalizacja na kierunkach ekonomicznych – wynika to z obserwacji potrzeb rynku oraz przemian ekonomicznych o charakterze globalnym. Wiele osób uważa, że może się ona stać nauką przyszłości. Ekonomia globalna pozwala analizować związki przyczynowo-skutkowe między różnymi wydarzeniami gospodarczymi,

  • Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Złowić frajera. ekonomia manipulacji i oszustwa

    Systemy w ekonomii. Analitycy ekonomiczni bezustannie analizują przeróżne zależności zachodzące miedzy czynnikami wpływającymi na gospodarkę. Pod lupa znajdują się różne schematy, które od dawna funkcjonują w gospodarce. Analizowany jest wzrost produkcji w poszczególnych krajach i jego wpływ na dochód narodowy w państwach. Pod uwagę brany jest również kapitał i zasoby które są w danym państwie.